Søg

Dygtige elever til DM i Skills 2015

20 dygtige elever fra Tech College Aalborg deltog i DM i Skills 2015 i Bella Center, København. Det blev til guldmedaljer til detailslagter, frisør og kosmetiker og en række flotte anden- og trediepladser.

Annika Gunneklev, slagterelev, Slagter Ole, Nørresundby, Danmarks bedste, vinder af DM i SKills 2015, udskæring

Annika Gunneklev, detailslagter.

Søsser Kathrine Klit, kosmetikerelev, Tech College Aalborg Danmarks Bedste, vinder af DM i Skills 2015 med sin brude-makeup, især eyeliner er hendes speciale som kosmetiker

Søsser Kathrine Klit, kosmetiker.

Rie Bjerre, frisørelev, Br. Seidelinsgades Frisør, Hjørring, vinder af DM i Skills 2015, Danmarks bedste, klipper skæl farvet som påfugl til konkurrencen

Rie Bjerre, frisør.

Patrick Jensen, tjenerelev, Restaurant Fusion, Aalborg, mixer drinks til konkurrencen som tjener

Patrick Jensen, tjener.

Kathrine Mørch Jensen, caterelev, Cafe Bord 1, Aalborg, laver frokostbuffet ved danmarksmesterskabet 2015 i Bella Center

Kathrine Mørch Jensen, cater.

Kasper Møller, mediegrafiker, Conexia+PR, nr. 3 ved DM i SKills 2015 i Bella Center

Kasper Møller, mediegrafiker.

Kristian Rask Lindstrøm, murerelev, Henriksen & Madsen , Løgstør, nr. 3 ved danmarksmesterskabet 2015, murer røgeoven med korrekt vinkel på skorsten

Kristian Rask Lindstrøm, murer.

Ditte Nørgaard Jakobsen, frisørelev, Hos Bundgaard, Hjørring, indfarver hår på mannequinhoved, fik sølvmedalje ved DM i Skills 2015, kun overgået af en anden frisørelev fra Tech College Aalborg

Ditte Nørgaard Jakobsen, frisør.

Emil Christiansen, grafisk tekniker-elev, Strandbygaard Grafisk, Skjern, nr. 2 ved DM i Skills 2015 i Bella Center

Emil Christiansen, grafisk tekniker.

Mikael Bilgaard, automatiktekniker, Brønderslev Elektro, Aalborg, laver styring til maskiner og programmering af PLC ved DM i Skills 2015 i Bella Center

Mikael Bilgaard, automatiktekniker.

Mads Esbjørn, vvs-elev, Bravida Aalborg, montering af håndvask ved DM i Skills 2015

Mads Esbjørn, vvs'er.

Karina Andersen Hansen, Smørrebrødsjomfru-elev, Slagter Nielsen, Nordborg, anretter lækre stjerneskud ved danmarksmesterskabet. Sølvmedalje, vinder, DM i Skills 2015, Tech College Aalborg

Karina Andersen Hansen, smørrebrødsjomfru.

Dennis Birch, kokkeelev, Restaurant Tabu, Aalborg, lækker mad til Danmarksmesterskabet i Bella Center

Dennis Birch, kok.

Sebastian Lassen, smedeeelev, Bladt Industries, Aalborg, svejser, ved DM i Skills 2015

Sebastian Lassen, smed.

Martin Pedersen, industriteknikerelev, CemRed, Brønderslev, ved Mazak, Mastercam, cam, Mazatrol Smart, Tech College Aalborg

Martin Pedersen, industritekniker.

Samuel Christiansen, Mekanikerelev, Holmens Auto, Svenstrup, personvognsmekaniker ved VW Golf, DM i Skills 2015

Samuel Christiansen, personvognsmekaniker.

Tania Johansen, kosmetikerelev, Tech College Aalborg laver brudemakeup til DM i Skills 2015

Tania Johansen, kosmetiker.

Mikkel Dahlberg Toft, slagterelev, detailslagter, Slagter Bay, Hjørring, med bowler, DM i Skills 2015

Mikkel Dahlberg Toft, detailslagter.

Tilde Hansen, bagerelev, Højene Bageri, Hjørring, glasur på kransekage, kransekagetårn

Tilde Hansen, bager.

Mikael Bilgaard, automatiktekniker, plc, programmering, automatik, styring, DM i Skills 2015, Tech College Aalborg, Brønderslev Elektro

Mikael Bilgaard, automatiktekniker.

Emil Christiansen, grafisk tekniker,

Emil Christiansen, grafisk tekniker.

Some description

Daniel Fernandez, bygningsmaler.

Some description

Kasper Møller, mediegrafiker.

Some description

Kristian Rask Lindstrøm, murer.

Some description

Ditte Nørgaard Jakobsen, frisør.

Some description

Karina Andersen Hansen, smørrebrødsjomfru.

Some description

Tania Johansen og Søsser Kathrine Klit, kosmetiker.

Some description

Samuel Christiansen, personvognsmekaniker.

Some description

Annika Gunneklev, detailslagter.

Some description

Mads Esbjørn, vvs'er.

Some description

Rie Bjerre, frisør.

Some description

Martin Pedersen, industritekniker.

Some description

Tilde Hansen, bager.

Some description

Dennis Birch, kok.

Some description

Sebastian Lassen, smed.

Some description

Patrick Jensen, tjener.

Some description

Kathrine Mørch Jensen, cater. 

Some description

Mikkel Dahlberg Toft, detailslagter.