Søg

Ansatte i praktikcenteret

Support-team

 
Line Klitgaard Rise
Uddannelsessekretær
+45 7250 5404
 
Rikke Herrig Langagergaard
Koordinator
+45 2526 6487
+45 2526 6487
Frisør
 
Linette Le Maire Jelswig
Projektkoordinator
+45 2526 6771

 

Praktikpladskonsulent-team for:

Data og kommunikation, Automatiktekniker, Murer, Tømrer, VVS, Elektriker, Vindmølleoperatør, Bygningsmaler. Grafisk Tekniker og Mediegrafiker.

 

 
Paul Archard Heide
Praktikpladskonsulent
+45 7250 6474
+45 7250 6474
Mediegrafiker
Grafisk tekniker
Digital media
Tømrer
 
Gitte Visborg Pedersen
Praktikpladskonsulent
+45 2526 6424
+45 2526 6424
VVS-energi
Vindmølleoperatør
Murer
 
Majbritt Skovgaard Laursen
Praktikpladskonsulent
+45 7250 5146
+45 2526 6146
It-supporter
Datatekniker
Bygningsmaler
 
Peter Fly
Praktikpladskonsulent
+45 2526 6476
Elektriker
Automatik og proces
 
Anja Lundstrøm
Praktikpladskonsulent (på barsel)
+45 2526 6500
Bygningsmaler
Murer

Praktikpladskonsulent-team for:

Detailslagter, Tjener, Receptionist, Ernæringsassistent, Gastronom, Bager og konditor, Tandklinikassistent, Frisør og Kosmetiker

 

 
Henry Purkær
Praktikpladskonsulent
+45 7250 5290
+45 2526 6290
Gourmetslagter
Bager og konditor
Tjener
Receptionist
 
Annette Schou Christensen
Praktikpladskonsulent
+45 2526 6840
Gastronom
Ernæringsassistent
 
Charlotte Schøn
Praktikpladskonsulent
+45 7250 5314
+45 2526 6274
Tandklinikassistent
Kosmetiker
 
Rikke Herrig Langagergaard
+45 2526 6487
+45 2526 6487
Frisør

 

Praktikpladskonsulent-team for: Smed, Industritekniker, Landbrugsuddannelsen, Anlægsgartner, Dyrepasser, Greenkeeper, Teknisk designer, Industrioperatør, Personvognsmekaniker og Lastvognsmekaniker.

 

 
Palle Thorngaard Balzer
Praktikpladskonsulent
+45 2526 6665
+45 2526 6665
Smed
Industritekniker
Værktøjsuddannelsen
 
Kris Ankerstjerne Christensen
Praktikpladskonsulent
+45 7250 5625
+45 2526 6625
Personvognsmekaniker
Lastvognsmekaniker
Landbrugsuddannelsen
Anlægsgartner
Dyrepasser
Greenkeeper/groundsman
 
Bo Christensen
Praktikpladskonsulent
+45 2526 6859
Teknisk designer

 

Skolepraktikinstruktører

 
Kim Larsen
Skolepraktikinstruktør
Koordinator
+45 2526 6213
 
Bruno Kallehauge
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6550
 
Jan Hegelund Drejer
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6428
 
Henrik Pedersen
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6778
 
Kai Palmkvist Frederiksen
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6468
 
Tom Damsgaard
Skolepraktikinstruktør
 
Leo Westergaard Wehnert
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6164
+45 2526 6164
 
Jan Halskov Rasmussen
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6124
 
Alex Hvid Benthien-Nilsson
Skolepraktikinstruktør
+45 2263 9400
 
Lars Kold
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6785
 
Thomas Vestergaard
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6206
 
Jesper Kjær Pløger
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6520
 
Jimmy Knudsen
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6218
 
Anders Kjær
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6858
 
Jørgen Verner Væver
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6664

 

 
Torben Rasmussen
Skolepraktikinstruktør
+45 2526 6845
 
Michael Cavallius
Skolepraktikinstruktør
 
Bo Christensen
Skolepraktikinstruktør
Praktikpladskonsulent
+45 2526 6859

 

Uddannelseskontoret

 
Eva Melchior Jensen
Afdelingsleder
+45 2526 6169
 
Linette Le Maire Jelswig
Projektkoordinator
+45 2526 6771

 Efteruddannelse

 
Birgitte Boe
Uddannelseskonsulent
+45 7250 5249
+45 2526 6249