Medarbejdere i praktikcenteret

 

Ledelsen

Per Dennis Kristensen
Praktikcenterchef
Eva Melchior Jensen
Afdelingsleder
Jan Halskov Rasmussen
Afdelingsleder
Marlene Landbo Ydegaard
Projektleder

Support-team +45 7250 5775

Katrine Skaarup Andersen
Projektmedarbejder
Line Klitgaard Rise
Administrativ medarbejder
Linette Le Maire Jelswig
Projektkoordinator
Nadia Tina Mikkelsen
Administrativ medarbejder
Tine Mariann Poulsen
Administrativ medarbejder

Praktikpladskonsulenter

Anja Lundstrøm
Praktikpladskonsulent
Murer
Flytekniker
Annette Schou Christensen
Praktikpladskonsulent
Gastronom
Ernæringsassistent
Carsten Kristiansen
Praktikpladskonsulent
Grafisk tekniker
Charlotte Schøn
Praktikpladskonsulent
Vvs-energiuddannelsen
Dorthe Haaning
Praktikpladskonsulent
Kosmetiker
Tandklinikassistent
Helle Venneberg Sørensen
Praktikpladskonsulent
Landbrugsuddannelsen
Dyrepasser
Anlægsgartner
Greenkeeper/groundsman
Henrik Holse Nielsen
Skolepraktikinstruktør
Automatik- og proces
Industrioperatør
Henry Purkær
Praktikpladskonsulent
Gourmetslagter
Bager og konditor
Tjener
Receptionist
Jytte Margrethe Dannevig
Praktikpladskonsulent
Automatik- og proces
Industrioperatør
Kim Søgaard Nielsen
Praktikpladskonsulent
Smed
Industritekniker
Teknisk designer
Kris Ankerstjerne Christensen
Praktikpladskonsulent
Personvognsmekaniker
Lastvognsmekaniker
Majbritt Skovgaard Laursen
Praktikpladskonsulent
It-supporter
Datatekniker
Bygningsmaler
Marianne Bang Poulsen
Praktikpladskonsulent
Mediegrafiker
Kompositoperatør
Digital media
Paul Archard Heide
Praktikpladskonsulent
Tømrer
Peter Fly
Praktikpladskonsulent
Elektriker
Tina Carstens Hillgren
Praktikpladskonsulent
Frisør

Skolepraktikinstruktører

Auto SKP (Personvognsmekaniker, Lastvognsmekaniker)

Anders Kjær
Skolepraktikinstruktør
Jimmy Knudsen
Skolepraktikinstruktør

Data SKP

Lars Kold
Skolepraktikinstruktør
Michael Hummelgaard
Skolepraktikinstruktør
Thomas Vestergaard
Skolepraktikinstruktør
Thomas Harald Marinussen
Skolepraktikinstruktør

Elektriker / automatik og proces / industrioperatør SKP

Henrik Frandsen
Skolepraktikinstruktør
Kenni Pedersen
Skolepraktikinstruktør
Per Møller
Skolepraktikinstruktør
Thomas Lund
Skolepraktikinstruktør
Henrik Holse Nielsen
Skolepraktikinstruktør
Automatik- og proces
Industrioperatør
Lindy Larsen
Skolepraktikinstruktør

Food SKP (Gastronom, Gourmetslagter, Smørrebrød og catering, Ernæringsassistent)

Helle Andersen
Kantineassistent
Jesper Kjær Pløger
Skolepraktikinstruktør

Frisør SKP

Dorthe Frydendahl Mozart
Skolepraktikinstruktør
Helle Gregersen
Skolepraktikinstruktør

Grafisk Tekniker SKP

Gabriele Schøpfer
Skolepraktikinstruktør

Industritekniker SKP

Bo Christensen
Skolepraktikinstruktør
Simon Buje
Skolepraktikinstruktør

Kosmetiker SKP

Linette Damsgaard Jensen
Skolepraktikinstruktør

Maler SKP

Tom Damsgaard
Skolepraktikinstruktør

Mediegrafiker SKP

Henrik Knudsen
Skolepraktikinstruktør

Murer SKP

Smed SKP

Bo Christensen
Skolepraktikinstruktør

 Teknisk designer SKP

Jørgen Verner Væver
Skolepraktikinstruktør

Tømrer SKP

Claus Theil Andersen
Skolepraktikinstruktør
Kim Møller
Skolepraktikinstruktør
Peter Kjær
Skolepraktikinstruktør

VVS SKP

Anders Kjær
Skolepraktikinstruktør

Uddannelseskontoret

Eva Melchior Jensen
Afdelingsleder
Linette Le Maire Jelswig
Projektkoordinator

Jobcentersamarbejde

Mentorer på brobygningsforløbet 13U
Jan Drilling
Mentor
Metal/Auto
Mathias Marco Wedsgaard Hæstrup
Mentor
Byggeri
Uffe Holdgaard
Mentor
Food/Agri