Studiestart 18. januar 2021

Info til alle EUD-elever, der starter mandag den 18. januar 2021 på grundforløb 2 

På grund af restriktionerne er vi nødt til at starte grundforløb 2 op som onlineundervisning. Brug listen herunder til at finde information om online-undervisning på den uddannelse, du skal gå på.

Vi har enkelte EUX-elever, som starter på GF2. I vil blive kontaktet direkte.

Uddannelser, der starter den 18. januar

Link til online-møder og kontaktlærer. Møderne starter den 18. januar kl. 8.15

Anlægsgartner, Kontaktlærer: Finn Slaikjær, firs@techcollege.dk

Automatik og proces, Kontaktlærer: Søren Arentsen, soar@techcollege.dk

Bager og konditor, Kontaktlærere: Jesper, Sigurdur, Lisbeth og Helle, jepe@techcollege.dk 

Bygningsmaler, Kontaktlærer: Troels Husum, trhu@techcollege.dk

Datatekniker og it-supporter, Kontaktlærer: Henrik Kramer, henk@techcollege.dk

Digital Media, Kontaktlærer: Bo Nicolajsen, bni@techcollege.dk

Dyrepasser, Kontaktlærer: Louise Møller Boye, lomo@techcollege.dk

Elektriker Hold 1, Kontaktlærer: Christina Maria Rosenkrantz, cmap@techcollege.dk

Elektriker Hold 2 og 4, Kontaktlærer: Kenneth, kedu@techcollege.dk  

Elektriker Hold 3, Kontaktlærer: Søren, soar@techcollege.dk

Elektriker Hold 5, Kontaktlærer: Martin, maf@techcollege.dk  

Ernæringsassistent, Kontaktlærer: Pernille Vermø Persson, pvha@techcollege.dk

Frisør, Kontaktlærere: Dorte Rømer, dtro@techcollege.dk og Louise Nørskov, lono@techcollege.dk

Gastronom, Kontaktlærer: Ib Helenius, ibhe@techcollege.dk

Gourmetslagter, Kontaktlærer: Torben Holm, toho@techcollege.dk

Grafisk Tekniker, Kontaktlærer: Tanja Vestergaard Andersen, tava@techcollege.dk

Greenkeeper og groundsman, Kontaktlærer: Finn Slaikjær, firs@techcollege.dk

Industritekniker, Kontaktlærer: Thomas Hald, thha@techcollege.dk  

Kosmetiker, Kontaktlærer: Charlotte Andersen, chla@techcollege.dk

Landbrugsuddannelsen, Kontaktlærer: Pia Bondensgaard, pibo@techcollege.dk  

Mediegrafiker, Kontaktlærere: Anders Nørgaard, anpn@techcollege.dk og Jesper Kristensen, jjk@techcollege.dk

Murer, Kontaktlærere: Flemming Nielsen, flni@techcollege.dk og Anders Christensen, anch@techcollege.dk

Personvognsmekaniker - Hold 1, Kontaktlærer: Ole Raal, ora@techcollege.dk

Personvognsmekaniker - Hold 2, Kontaktlærer: Christian Varga Christensen, chch@techcollege.dk

Personvognsmekaniker/lastvognsmekaniker - Hold 3, Kontaktlærer: Steen Winther Nielsen, swn@techcollege.dk

Receptionist, Kontaktlærer: Charlotte Nielsen, chan@techcollege.dk

Smed, Kontaktlærer: Kuno Engler, kuen@techcollege.dk 

Tandklinikassistent, Kontaktlærer: Jette Birkeholm, jebi@techcollege.dk

Teknisk Designer, Kontaktlærer: Eva Christensen, evn@techcollege.dk

Tjener, Kontaktlærer: Ib Helenius, ibhe@techcollege.dk 

Tømrer Hold 1, Kontaktlærer: Carsten Hvillum, cahv@techcollege.dk

Tømrer Hold 2, Kontaktlærer: Allan Engvang Frandsen, alef@techcollege.dk

Tømrer Hold 3, Kontaktlærer: Jacob Andersen, jaan@techcollege.dk

Tømrer Hold 4, Kontaktlærer: Kim Schaltz Thomsen, kith@techcollege.dk

Tømrer Hold 5, Kontaktlærer: Steffen Neve Jensen, snje@techcollege.dk

Tømrer Hold 6, Kontaktlærer: Thomas S. Knudsen, thkn@techcollege.dk

Vvs-energi, Kontaktlærere: Niels, Casper og Jesper, nste@techcollege.dk

Webudvikler, Kontaktlærer: Susi Fjeld Hansen, sufh@techcollege.dk