Informationsmøde for kommende elever

 

 

NYT LINK til fælles introduktion:

https://teams.microsoft.com/dl/launcher/launcher.html?url=%2f_%23%2fl%2fmeetup-join%2f19%3ameeting_MjE3ZmQ0ZGUtYTcwZC00NjY2LTk5NzItMDE5MGRlOTAwMjM5%40thread.v2%2f0%3fcontext%3d%257b%2522Tid%2522%253a%252265fd19cf-7402-46c7-83f3-2cb1f7973020%2522%252c%2522Oid%2522%253a%25228eba88d6-ab87-4551-8588-66ddf87ff7dd%2522%257d%26anon%3dtrue&type=meetup-join&deeplinkId=fc550fa7-b2fe-44a5-ba04-efb80c3cde5c&directDl=true&msLaunch=true&enableMobilePage=true&suppressPrompt=true&promptSuccess=true

 

Her på siden kan du finde materiale til EUX introaften samt materiale fra de enkelte fagretninger, som du selv kan gå på opdagelse i.

Onsdag den 6. maj 2020 fra kl 17:00-18:30 afvikler vi et online-oplæg samt en livechat, hvor du har mulighed for at stille dine spørgsmål, så du er klar til at starte til august. 

Her kan du se en video om hvordan du logger på:

https://techcollege.cloud.panopto.eu/Panopto/Pages/Viewer.aspx?id=d256221d-ad9c-4a3f-be25-abb300821f73

Præsentationsmaterialer du selv kan gå på opdagelse i:

Program for 6. maj 2020

Har du spørgsmål, kan du kontakte:

Studievejleder og skolehjem

Jens Oluf Bundgaard
Uddannelses- og erhvervsvejleder

Ungdomskort og SU

Lotte Vangkilde Jacobsen
SU- og befordring

SPS-vejledning

Louise Thierry Pedersen
Administrativ koordinator

Praktikpladskonsulenter

Anja Lundstrøm
Praktikpladskonsulent
Murer
Flytekniker
Annette Schou Christensen
Praktikpladskonsulent
Gastronom
Ernæringsassistent
Carsten Kristiansen
Praktikpladskonsulent
Grafisk tekniker
Charlotte Schøn
Praktikpladskonsulent
Vvs-energiuddannelsen
Dorthe Haaning
Praktikpladskonsulent
Kosmetiker
Tandklinikassistent
Helle Venneberg Sørensen
Praktikpladskonsulent
Landbrugsuddannelsen
Dyrepasser
Anlægsgartner
Greenkeeper/groundsman
Henrik Holse Nielsen
Skolepraktikinstruktør
Automatik- og proces
Industrioperatør
Henry Purkær
Praktikpladskonsulent
Gourmetslagter
Bager og konditor
Tjener
Receptionist
Jytte Margrethe Dannevig
Praktikpladskonsulent
Automatik- og proces
Industrioperatør
Kim Søgaard Nielsen
Praktikpladskonsulent
Smed
Industritekniker
Teknisk designer
Kris Ankerstjerne Christensen
Praktikpladskonsulent
Personvognsmekaniker
Lastvognsmekaniker
Majbritt Skovgaard Laursen
Praktikpladskonsulent
It-supporter
Datatekniker
Bygningsmaler
Marianne Bang Poulsen
Praktikpladskonsulent
Mediegrafiker
Kompositoperatør
Digital media
Paul Archard Heide
Praktikpladskonsulent
Tømrer
Peter Fly
Praktikpladskonsulent
Elektriker
Tina Carstens Hillgren
Praktikpladskonsulent
Frisør