Søg

Ledelsen

Direktion

 
Michael Sekjær Johansson
Direktør
+45 7250 5565
+45 2526 6565
 
Keld Skovsgård
Uddannelsesdirektør
+45 2526 6161

 

 Ledelsessekretariat

 
Helle Vibeke Topp
Direktionssekretær
+45 7250 5102
+45 2526 6102
 
Karen Pryssing
Konsulent
+45 6085 1700

 

Ledelsen Construction, Media og Technology 

 
Bo Banch
Uddannelseschef
+45 7250 5175
+45 2526 6175
 
Henrik Skallerup Andersen
Uddannelsesleder
+45 7250 5263
+45 2526 6263

 

 
Michael Borg
Uddannelsesleder
+45 2466 6680
 
Mikkel Drejer Raunslund
Uddannelsesleder
+45 2526 6182
 
Allan Thrysøe Thomsen
Uddannelsesleder
+45 2526 6456

Ledelsen Food, Style & Wellness og Dental 

 

 
Marianne Holmsgaard
Uddannelseschef
+45 2070 6220
 
Mogens Buus Andersen
Afdelingsleder
+45 7250 5342
+45 2526 6342

 

 
Jens Hoelgaard Christensen
Uddannelsesleder
+45 2115 9617

 

 
Jesper Glinvad Schultz
Uddannelsesleder
+45 7250 5509
+45 2814 4656

 

 
Mette Mortensen
Uddannelsesleder
+45 7250 5464
+45 2526 6464

 

 

 

 
Pia Susanne Jørgensen
Uddannelsesleder
+45 2526 6460

 

 

 

 

 

 

 

Ledelsen Agri, Auto og Metal 

 

 

 

 

 

 

 

 
Niels Kjeldsen
Uddannelseschef
Sigrid Undsets Vej 3
+45 7250 5246
+45 2526 6246

 

 

 

 
Jesper Frydkjær Pedersen
Uddannelsesleder
+45 2526 6412

 

 

 

 
Ole Schmidt Pedersen
Uddannelsesleder
+45 7250 5231
+45 2526 6231

 

 

 

 
Anders Asdal Andersen
Uddannelsesleder
+45 2526 6838

 

 

 

 

 

 

 
John Trudslev
Uddannelsesleder
+45 7250 5834
+45 2526 6834

 

 

 

Aalborg Tekniske Gymnasium

 

 
Rikke Palmgren
Rektor
+45 7250 5890
+45 2526 6890

 

 

 

 
Gitte Rye Larsen
Vicerektor
C.A. Olesens Gade 4
+45 7250 5892
+45 2526 6892

 

 

 

 
Astrid Sindbjerg
Uddannelsesleder
Øster Uttrup Vej 5
+45 7250 5891
+45 2526 6891

 

 

 

 
Carsten Frank Jørgensen
Uddannelsesleder
Øster Uttrup Vej 5
+45 7250 5894
+45 2526 6894

 

 

 

 
Anja Ravnsbæk
Uddannelsesleder
Øster Uttrup Vej 5
+45 2526 6887
Aalborg Tekniske Gymnasium

 

 

 


Praktikcenter

 

 
Per Dennis Kristensen
Praktikcenterchef
+45 7250 5140
+45 2526 6140

 

 
Eva Melchior Jensen
Afdelingsleder
+45 2526 6169

Studie- og infocenter

 

 
Helle Mølbach Rubien
Afdelingsleder
+45 7250 5132
+45 2526 6132

 

 
Susanne Østergaard
Afdelingsleder
+45 7250 5639
+45 2526 6639

Pædagogisk X

 
Gerda Mariager
Pædagogisk chef
+45 2526 6101

 

 

 FVU 

 

 
Bente Mønster Simonsen
Uddannelsesleder
+45 7250 5248
+45 2526 6248

 

 

 Office Team

 

 

 
Tina Møller Steenstrup
Administrationschef
+45 2526 6956

 

IT Center Nord

 
Tage Oskar Pedersen
IT Chef
+45 7250 5330
 
Jacob Strue
Afdelingsleder ITCN Udvikling
+45 7250 5609
+45 2526 6609
 
Jan Gynther Larsen
Afdelingsleder ITCN Drift
+45 7250 5330

HR og økonomi

 
Sarah Svanberg
HR- og økonomichef
+45 7250 5281
+45 2526 6281

Arbejdsmiljø

 
Charlotte Birkholm Thellufsen
Arbejdsmiljøleder
+45 7250 5142
+45 2526 6168

Bygnings- og serviceafdelingen

 
Bjarne Bro Pedersen
Bygnings- og servicechef
+45 2526 6656
 
Christian Holm
Afdelingsleder
+45 2526 6339
 
Lotte Abildgaard
Afdelingsleder
+45 2526 6363

Se her, hvordan du tilmelder dig!

Start den 23. oktober

Seneste nyt

72 8.klasser var forbi TECHCOLLEGE

Årets Læreplads 2017

Er du i lære et fantastisk sted? Så nominer din læreplads her!

15 fordels-uddannelser på TECHCOLLEGE

Udvalgte uddannelser med mange lærepladser - og mange jobs bagefter!