Ledelsen

 

Direktion

Søren Samuelsen
Direktør
Hanne Lendal
Erhvervs- og uddannelsesdirektør
Kenneth Kuur Sørensen
Ressourcedirektør
Rikke Palmgren
Uddannelsesdirektør for HTX

Erhvervsuddannelser

Ledelsesteam på Øster Uttrup Vej

Eva Melchior Jensen
Specialkonsulent
Karina Overgaard Holm
Uddannelseschef
Tømrer
Murer
Karina Vestergaard
Udviklingskonsulent
Morten Staunsbjerg Svensgaard
Uddannelseschef
Datatekniker og it-supporter
Elektriker
Automatik og proces
Industrioperatør
Stine Bundgaard
Chefsekretær
Thomas Egebro Adler Wiuff
Uddannelseschef
EUX
It, web og medier
Grafisk tekniker
Mediegrafiker
Webudvikler
Troels Nymark Pedersen
Uddannelseschef
Kompositoperatør
Bygningsmaler
Vvs-energi

Ledelsesteam på Rørdalsvej

David Dahl Madsen
Uddannelseschef
Mad og oplevelser
Bager og konditor
Ernæringsassistent
Gastronom
Gourmetslagter
Receptionist
Tjener
Pia Susanne Jørgensen
Uddannelseschef
Livsstil og sundhed
Frisør
Kosmetiker
Tandklinikassistent
Sofie Støvring Nielsen
Udviklingskonsulent

Ledelsesteam på Teglværket, Sigrid Undsets Vej og Struervej

Caroline Hein Gjedsted
Chefsekretær
Gitte Posborg Andersen
Uddannelseschef
Dyr, planter og natur
Greenkeeper
Landmand
Anlægsgartner
Dyrepasser
Jakob Tønsberg Pilgaard
Uddannelseschef
Konstruktion, produktion og biler
Flytekniker
Lastvognsmekaniker
Personvognsmekaniker
Jesper Frydkjær Pedersen
Uddannelseschef
Konstruktion, produktion og biler
Industritekniker
Smed
Teknisk designer
Værktøjsuddannelsen

EUX

Thomas Egebro Adler Wiuff
Uddannelseschef
EUX
It, web og medier
Grafisk tekniker
Mediegrafiker
Webudvikler

Aalborg Tekniske Gymnasium

Rikke Palmgren
Uddannelsesdirektør for HTX

TECHCOLLEGEs skoleoplæring

Jakob Tønsberg Pilgaard
Uddannelseschef
Gitte Posborg Andersen
Uddannelseschef

Vejlednings- og læringscenter

Eva Maria Kanstrup-Smith
Afdelingschef

Uddannelsesadministrationen

Peter Nørkjær
Administrationschef

Efteruddannelse

Hanne Lendal
Erhvervs- og uddannelsesdirektør

Marked og udvikling

Helle Lyhne Hvass Markusen
Chef for Marked- og udvikling

Mennesker og organisation

Helene Kiær
Afdelingschef

Økonomi

Anders Bresemann Jensen
Økonomichef

Bygningsservice

Flemming Fisker Jungersen
Bygningschef

Skolehjem

Klaus Farum Kjærgaard
Servicechef

Rengøring

Susanne Suaning Haagensen
afdelingsleder

Kantine

Klaus Farum Kjærgaard
Servicechef

TECHCOLLEGEs bestyrelse

Navn

Tillidspost

Udpeget af

Produktionsdirektør Torben N. Christensen

Forretningsudvalg - bestyrelsesformand

Dansk Industri

Formand Jan O. Gregersen

Forretningsudvalg - næstformand

Dansk Metal Aalborg

Faglig medarbejder Mads Guldager

Forretningsudvalg

3F Aalborg - Byggerigruppen

Direktør Frede A. Hansen

Forretningsudvalg

HORESTA

Formand Kurt Frederiksen

Bestyrelsesmedlem

3F Aalborg - Privat Service Hotel og Restaurant

Næstformand Per Dahl Sørensen

Bestyrelsesmedlem

Dansk Elforbund - Nordjylland

Tømrermester Erik Toppenberg

Bestyrelsesmedlem

Dansk Industri Byggeri

Funktionschef Bo Østergaard

Bestyrelsesmedlem

TEKNIQ

Byrådsmedlem Helle Frederiksen

Bestyrelsesmedlem

Aalborg Kommune

Direktør Jakob Ryttersgaard

Bestyrelsesmedlem

Børn og Unge
Aalborg Kommune selvsupplering

Elevrepræsentant Anna Lund

Bestyrelsesmedlem

Elevrepræsentant - EUD

Elevrepræsentant Line B. Iversen

Bestyrelsesmedlem

Elevrepræsentant - HTX

Administrativ medarbejder Mette Huus Sørensen

Bestyrelsesmedlem

Medarbejderrepr. for det tekn./adm. personale

Fællestillidsrepræsentant Jens Andersen

Bestyrelsesmedlem

Medarbejderrepr. For lærer-området