Her er de 10 mest populære uddannelser på TECHCOLLEGE
Den 18. januar begyndte 1000 elever på TECHCOLLEGE. Især én uddannelse er populær.
Så er Åbent Hus overstået for denne gang, og sikke et af slagsen!
Hundredevis af mennesker, unge som gamle, har haft trodset det dårlige vejr og trangen til måske bare at blive hjemme på sofaen sådan en grå og trist lørdag og er i stedet mødt glade og friske op på TECHCOLLEGE's forskellige adresser.
Der har også været rig mulighed for at blive klogere på, hvad det egentlig indebærer, hvis nu man for eksempel gerne vil være murer, kok eller dyrepasser. Ja, eller smed, frisør eller grafisk tekniker. Eller en af vores mange andre interessante uddannelser.
Der har været demonstrationer, oplæg og på nogle afdelinger endda også en ganske "almindelig" undervisning, så de mange gæster har kunnet få en idé om, hvordan det foregår sådan et sted.
Der har været nysgerrige blikke, interessante spørgsmål og bare i det hele taget en god stemning og masser af liv.
Klik (eller swipe) igennem et lille galleri fra dagen herunder.
Den 18. januar begyndte 1000 elever på TECHCOLLEGE. Især én uddannelse er populær.
Fire EUX-tømrerelever har brugt de sidste par uger i karantæne i det norske. Her skal de nemlig begynde i udlandspraktik, og selvom det har været hyggeligt med vandreture i den flotte natur og en masse Netflix, så glæder de sig nu til at komme i gang med at arbejde.
Opdateret onsdag 13. januar. Her kan du holde dig opdateret med Covid-19-beredskabet på TECHCOLLEGE.