Søg

23 elever fra TECHCOLLEGE deltager i DM i Skills 2018

Over hele TECHCOLLEGE ser vi frem mod DM i Skills 2018, som afholdes den 18. – 20. januar i Messecenter Herning.

Sidste år vandt fem elever guldmedalje. 

Læs mere om Skills 2018 på Skills Denmarks hjemmeside og følg skolens facebookside for at blive opdateret.

 

Følg også vores malerafdelings facebookside, vores facebookside for Food og facebooksiden for Style & Wellness, hvor vi følger vores frisør- og kosmetikerelever.

 

Følgende TECHCOLLEGE-elever deltager til DM i Skills:

Flisemurer:

Samuel Birk fra Lund og Staun

Jacob Kroustrup fra Bent Elkjær og sønner

 

VVS- og energispecialist:

Frederik Kræmer Ramsdal fra M.R. Smedie & Rørteknik A/S

 

Receptionist:

Mads Peter Bugge fra Hotel Scandic Århus

Nicoline Rohmann Håkansson fra Hotel Comwell Århus

 

Kosmetiker:

Ida Joest Knudsen

Pernille Møller Sørensen

 

Tjener:

Josefine Kjær fra Can Blau Aalborg

 

Kok:

Joachim Nielsen Grau fra Restaurant Scheelsminde

 

Cater:

Anna Schomburg Hansen fra Slagteren og kokken i Gistrup

 

Bager:

Line Juellund fra Terndrup bageri

Siri Lakmann fra Gistrup bageri

 

Frisør:

Kirsten Sejersen fra Trend Cut by Lundtoft

Maja Halskov Andersen fra Hos Bundgaard

 

Grafisk Tekniker:

Cecilie Kristine Thomsen fra Eccoprint

Mads Dyrberg Bundgaard fra Polyprint

Mai Østergaard Jørgensen fra MB Textiltryk

Automatiktekniker:

Frederik D. Pedersen, automatiktekniker hos Damgaard-automatik

Frederik, TECHCOLLEGE, Skills

Gourmetslagter:

Pernille Løvig Nielsen, gourmetslagter hos Slagteren & Kokken i Gistrup

Palle Stoklund Strøm, gourmetslagter hos Meny Aalborg (Skalborg bakke)

gourmetslagterelever Dm i Skills 2018

Bygningsmaler:

Lykke Rytter Mosegaard, bygningsmaler hos Fischers Malerfirma

Lykke Rytter DM i Skills 2018

Elektriker:

Andreas Agesen, elektriker hos Uggerly Installation

Andreas Agesen DM i Skills 2018

Mediegrafiker:

Matthias Lundgaard Nielsen, mediegrafiker hos GrafikBryggeriet

Matthias Lundgaard Skills 2018