Lærere på EUX

På EUX vil du møde både faglærere og gymnasielærere. Her på siden kan du se de lærere, du vil møde på grundforløb 1.

 

 

Lærere på kosmetiker og frisør

Lone Foged Thomsen
Faglærer
Mette Wahl
Faglærer
Katrine Kristensen
Timelærer

 

Jan Bach Larsen
Faglærer
Jette Birkeholm
Timelærer
Jette Mark Jensen
Timelærer

 

Kathrine Kolding Andersen
Gymnasielærer
Michael Nielsen
Gymnasielærer
Palle Thomsen
Gymnasielærer

 

Lærere på elektriker, bygningsmaler, murer, tømrer, vvs og automatik og proces

Torben Hærup Christensen
Faglærer
Troels Brorsen Jensen
Faglærer
John Poulsen Bonde
Faglærer
Anders Christensen
Faglærer
Michael Portefée Pedersen Lex
Faglærer
Flemming Kastbjerg
Faglærer

 

Marie Pedersen
Udviklingskonsulent

 

Jesper Houlberg Svendsen
Faglærer
Steffen Neve Dahl Jensen
Faglærer
Jens Andersen
Faglærer
Troels Husum
Faglærer

 

 

Pernille Bach Pedersen
Gymnasielærer
Thomas Grunnet Steenholdt
Gymnasielærer
Tine Højfeldt Johansen
Gymnasielærer
Anders Hald Holdensen
Gymnasielærer
Michael Pilgaard Andersen
Gymnasielærer
Henriette Tryk
Læse- og skrivevejleder

Lærere på gastronom, ernæringsassistent, tjener og bager og konditor

 

Christian Grynnerup Drachmann
Faglærer
Joan Kramme
Faglærer
Helle Kiel-Jensen
Faglærer

 

Lone Larsen
Timelærer

 

Kathrine Kolding Andersen
Gymnasielærer

 

Louise Othello Knudsen
Gymnasielærer
Casper Falborg Nordstøm
Gymnasielærer
Kaspar Dalsgaard Kristensen
Uddannelsesleder

 

 

Lærere på datatekniker

Brian Jensen
Faglærer
Kamala Nandani Signe Jellesen
Faglærer
Susi Fjeld Hansen
Faglærer

 

Kim Kaurin
Faglærer
Steen Hansen
Faglærer
Bjarne Rother Jensen
Faglærer
Heino Kjølholm Jensen
Faglærer
Charlotte Celeste
Timelærer
Sarangan Thedchanamoorthy
Faglærer
Thomas Kristensen
Faglærer

 

Kathrine Kolding Andersen
Gymnasielærer
Michael Nielsen
Gymnasielærer
Palle Thomsen
Gymnasielærer

 

Lærere på landbrug

 

 

Du vil komme til at møde en række at lærerne på Agri i forbindelse med din undervisning i de forskellige værksteder og fag på Grundforløb 1. Der er to faste lærere tilknyttet holdet og en af dem bliver din kontaktlærer

Pia Rasmussen
Faglærer

 

Jette Sommer Larsen
Faglærer
Kathrine Kolding Andersen
Gymnasielærer

 

Louise Othello Knudsen
Gymnasielærer
Casper Falborg Nordstøm
Gymnasielærer
Kaspar Dalsgaard Kristensen
Uddannelsesleder

 

 

 

 

Lærere på smed, lastvognsmekaniker, personvognsmekaniker og industritekniker

Palle Nielsen
Faglærer
Ole Raal
Faglærer

 

Nicolai Hermansen
Faglærer
Peter Halkier
Faglærer
Carsten Steffensen
Faglærer
Kuno Engler
Faglærer
 

 

Rasmus Hjortshøj
Faglærer

 

Lone Mogensen Kaae
Gymnasielærer
Maria Holme Pedersen
Gymnasielærer
Anders Hald Holdensen
Gymnasielærer